32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Na czym czytać e-booki? Czytniki czy tablety?

Aktualnie mamy szeroki wybór urządzeń, na których można czytać e-booki. Jednak najwygodniejszymi z nich są właśnie czytniki i tablety. Korzystanie z tych urządzeń z pewnością pomoże nam cieszyć się z czytania eksiążki. Każde z urządzeń ma swoje plusy. Co wybrać i dlaczego?

Trend e-czytania nie znika a nawet powoli wypiera tradycyjne książki. Posiadanie urządzenia, które można zabrać ze sobą i wyciągnąć praktycznie wszędzie z pewnością jest bardziej ekologiczne niż kupowanie za każdym razem papierowego wydania książki. Rozmiar tabletu lub, czytnika a tradycyjnych książek ma znaczenie. Bardzo często papierowe wydania sprawiają problem w postaci niewygodnego czytania poza domem, np. w pociągu. Czytniki i tablety pozwalają na szybsze otwarcie i zamknięcie aktualnie czytanej książki, bez obawy, że stracimy stronę, na której zakończyliśmy czytanie.

Lekka waga i małe wymiary urządzenia to z pewnością same plusy urządzeń pozwalających na czytanie książki. Równie ważna jest też cena. Najczęściej urządzenia do czytania e-book’ów są bardziej opłacalne niż każdorazowy zakup książki.

Czytnikami, które idealnie sprawdzą się w domu jak i w podróży są:
 • Czytnik EMPIK GoBook designed by Pocketbook
 • Czytnik Onyx Boox Poke 3
 • Czytnik POCKETBOOK Touch HD 3
Posiadanie czytników to także nielimitowany dostęp do biblioteki. Jeśli znudzi nam się czytanie jednej lektury, z łatwością możemy ją zmienić.

Czytniki e-booków są też dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Łatwa zmiana czytanego e-book’a zwiększa szansę, że prezent będzie udany.

W celu ułatwienia wyboru spośród niekończących się opcji czytników, stworzyliśmy nasz autorski ranking, który z pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Spośród proponowanych czytników, do wyboru mamy takie firmy jak: Pocketbook, Amazon Kindle, Onyx, Inkbook.

 • Pocketbook Basic LUX 3, który jest bardzo prosty w użytkowaniu i funkcjonalny zarazem. Niewielka waga urządzenia pozwala mieć go zawsze przy sobie.
 • Amazon Kindle Paperwhite 5 dzięki mocnemu akumulatorowi wytrzymuje bez ładowania nawet 10 tygodni. Dodatkowo jest wodoszczelny.
 • ONYX Boox Note Air 2 oprócz możliwości czytania e-book’ów działa również jako tablet graficzny. Obsługuje także połączenie z bezprzewodowymi słuchawkami, dzięki czemu podróż w komunikacji miejskiej będzie przyjemniejsza.
 
inkBOOK Calyspo Plus ma intuicyjne polskie menu, dzięki czemu nie sposób zgubić się używając tego urządzenia. Pozwala na szybkie przesyłanie e-book’ów poprzez WiFi.

Warto również pamiętać o funkcjonalnych mobilnych urządzeniach jakimi są tablety . Zdecydowanie bardziej komfortowe korzystanie niż z laptopa. Wielkość i lekkość, a także. Ddostęp do wielu aplikacji i w dodatku możliwość czytania e-book’ów.

Tablety, dzięki którym zmienisz swój punkt widzenia:
 • Galaxy Tab S6 Lite Szary
 • Tablet APPLE iPad Pro
 • Tablet Kruger&Matz EAGLE 1072
Tablety oraz czytniki pozwalają na niemal nieograniczony dostęp do e-book’ów poprzez różne platformy, gdzie można kupić, wypożyczyć książkę lub skorzystać z subskrypcji. Dzięki swojej funkcjonalności umożliwiają korzystanie z urządzenia nie tylko jak z czytnika, dzięki czemu stanowią godnego rywala w pojedynku o uwagę klienta.

Co ostatecznie wybrać?

Końcowy wybór nigdy nie jest prosty. Warto najpierw samemu sprawdzić z czym mamy do czynienia. Jedni wybiorą tablet, a inni czytnik. Korzystanie z tego typu urządzeń gwarantuje niezapomniane przeżycia z czytania swoich ulubionych książek, oraz odkrywania tych jeszcze nieznanych. Proponowane przez nas urządzenia pozwolą wejść na nowy poziom czytania.
Sprawdź sam!Artykuł sponsorowany

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

  Napisz wiadomość