32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

01.06.2023

Milion obserwujących na tik toku, ponad 16 milionów polubień, pierwsze miejsce w tygodniowym rankingu live’ów i więzienna odsiadka- takimi osiągnięciami może pochwalić się czołowy polski tik-toker i patostreamer Daniel Magical. Jego ostatnie perypetie z byłą już parterką- Nikitą śledzi kilkadziesiąt tysięcy internautów. Czy dając osobom tego pokroju uwagę i sławę, osiągnęliśmy już dno jako odbiorcy mediów?  

29.05.2023

Tekst: Wojciech Par
Korekta: TS

Prawie 5 lat fani warszawskiego zespołu Zwidy czekali na następcę albumu „Szum”. Oczywiście nie był to zmarnowany czas. Trio, w składzie: Artur Koszałko (gitara, wokal), Krzysztof Sarosiek (bas, wokal) oraz Kuba Korzeniowski (perkusja, wokal); ciężko pracowało. W zeszłym roku zrobili kompilacje coverów piosenek zespołu Crywank „Here You Go, You Do It: A Crywank Covers Compilation”, a na początku 2023 r. grali na supporcie zespołu Lovejoy w Warszawie, co pomogło im pokazać się szerszej publice. W Dzień Matki (jeszcze raz wszystkiego dobrego mamo, kocham Cię) odbyła się premiera ich drugiego albumu „Nigdy nie będę taki, jakbym chciał”. Jak wypada na tle poprzednich wydawnictw? 

 
08.05.2023
Częstochowianie pokonują u siebie zespół Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 w setach i awansują do finału Tauron 1. Ligi, gdzie zmierzą się z MKS Będzin. 
06.05.2023

Redaktor Bartosz Solak pojawił się na meczu Aluron CMC Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów i przygotował z niego krótką relację.


18.04.2023

Trochę śmiesznie, trochę epicko- “Dungeons&Dragons: Złodziejski Honor” zaskoczy niejednego fana fantastyki! Sprawdźcie recenzję naszej redaktorki- Julii Noworzyn!

31.03.2023
Autor: Bartosz Solak

       Dzisiaj o 12:00 na swoich profilach społecznościowych, TaZ, zamieścił zdjęcie, na którym pozuje w bluzie z hasłem „That’s all folks”. Jest to tekst ze znanej animacji pod tytułem „Zwariowane melodie”. Za Wiktorem zauważyć można ogrom pucharów i medali, a nad zdjęciem widnieje podpis „I retire ♥️ see You around”. To zdecydowanie koniec obszernego i wspaniałego rozdziału w życiu TaZa.
(zdjęcie: facebook.com/g5taz)
02.03.2023

Tekst: Bartosz Solak

Wczoraj w mediach społecznościowych zostały ogłoszone Olympic Esports Series, czyli esportowe Igrzyska Olimpijskie. Wirtualne zawody sportowe stworzone przez MKOl, we współpracy z Międzynarodowymi Federacjami sportowymi (IFs) i wydawcami gier odbędą się w dniach 22-25 czerwca 2023 roku w Singapurze.

27.02.2023

Zespół Myslovitz wystąpi w Mysłowicach z okazji 30-lecia na scenie i powstania nowego albumu. Koncert odbędzie się 4 marca w Mysłowickim Ośrodku Kultury o godzinie 17:30 oraz 20:30. Podczas nadchodzącego koncertu fani przywitają nowego członka zespołu - Mateusza Parzymięso.

Zespół Myslovitz, jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej, obchodzi 30-lecie założenia formacji. Zespół po raz pierwszy zaprezentuje nową płytę w rodzinnych Mysłowicach. Wyjątkowy koncert odbędzie się 4 marca na scenie Mysłowieckiego Ośrodka Kultury o godzinie 17:30 oraz 20:30. To nie tylko świetna okazja do świętowania jubileuszu, ale także promocja nowej płyty. Wraz z jubileuszem zespołu Myslovitz dołączył nowy członek grupy - Mateusz Parzymięso. Artystę mieliśmy już okazję usłyszeć na trzech singlach zapowiadających płytę: „Miłość”, „19” i „Pakman” oraz na tytułowym utworze “Wszystkie narkotyki świata”. Muzyk o wszechstronnych talentach gra na basie oraz gitarze, a zespół Myslovitz zasilił jako wokalista, co pozwoliło na wzbogacenie brzmienia zespołu.

„Wszystkie narkotyki świata” to zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść. Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach… o wszystkim, co rządzi współczesnym światem” - tak pisze zespół o nowej płycie.

Koncert nie bez powodu będzie miał miejsce w Mysłowicach. To miasto szczególnie ważne dla zespołu, ponieważ to tutaj wszystko się zaczęło. Wystąpienie w Mysłowicach będzie okazją do prezentacji nowych utworów zespołu, ale także sentymentalną podróżą w czasie, gdy grupa dopiero rozpoczynała swoją karierę.

Zespół od ponad trzech dekad kształtuje polską scenę muzyczną i wciąż zachwyca fanów swoją twórczością. Już na pierwszym koncercie Myslovitz zrobiło się głośno o zespole i ich niekonwencjonalnym stylu. W trakcie 30 lat działalności, formacja zdobyła liczne nagrody, w tym m.in. Fryderyki, a ich piosenki, takie jak "My", "Chłopcy" czy "Długość dźwięku samotności" stały się kultowe dla fanów muzyki alternatywnej. Koncert w Mysłowicach będzie okazją do przypomnienia największych hitów zespołu, ale też prezentacji nowych utworów zespołu, w tym z najnowszej płyty.

Polski zespół rockowy powstał w 1992 roku z inicjatywy Artura Rojka i początkowo działał pod nazwą The Freshman. W 1995 roku zespół wydał debiutancki album "Myslovitz", który okazał się wielkim sukcesem, zdobywając popularność wśród fanów muzyki alternatywnej. W ciągu kolejnych lat zespół wydał wiele płyt, które cieszyły się uznaniem krytyków i fanów. Dziś zespół Myslovitz to jedna z najważniejszych formacji polskiej sceny alternatywnej, która wciąż przyciąga słuchaczy swoją twórczością, a ich utwory stały się już klasyką polskiej muzyki.

Koncert Myslovitz w Mysłowicach będzie wydarzeniem, które nie tylko umili wieczór fanom muzyki alternatywnej, ale też będzie okazją do spotkania artystów i uczczenia wyjątkowego jubileuszu zespołu.

Bilety na wydarzenia można kupić za pośrednictwem strony eBilet:

Na stronie :https://sklep.ebilet.pl/271060402572361734

KupBilecik: https://kbq.pl/91518

GoingApp: https://goingapp.pl/.../myslovitz-30-lecie.../marzec-2023.

19.10.2022
W życiu zawodnika esportowego jak i sportowego przychodzi okres ciszy i stagnacji. O tym gościu było jednak zdecydowanie za cicho.

06.10.2022
  • Tekst: Olympe de Gouges

Pani profesor Szostok- Nowacka na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu całego kierunku dziennikarskiego apelowała do studentów: „Kontaktujcie się z nami (profesorami). Mówcie nam, jak jest. Wszelkimi możliwymi kanałami”. Mając możliwość przemówienia do nieco szerszego grona, odpowiem na apel Pani Dziekan, bo niestety, nie jest najlepiej. Organizacja i poszanowanie czasu to coś, czego student nie uświadczy na Wydziale Nauk Społecznych, a rejestracja na przedmioty i absurdalnie opóźniona publikacja harmonogramu zajęć jest tego najlepszym przykładem. Niestety, ale nie był to pierwszy raz, i - prawdopodobnie - nie będzie ostatni.

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość